Ove godine FLUX radio svoj program emituje od 18. do 22. novembra
Na koji način je prošlosst na našim prostorima uticala na sadašnjost koju danas živimo? Koliko smo zapravo zadovoljni stvarnošću koju smo kreirali u odnosu na iščekivanja o istoj?
Kako svojim akcijama utičemo na buducnośt?
I naposletku – da li je nešto moglo da bude drugačije?
Direktno iz etra studentske radio stanice FLUX, ovo su pitanja koja prožimaju kako sam radio program, tako i danas, gotovo svačiju svakodnevnicu. FLUX radio predstavlja studentski projekat pokrenut na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, na Katedri za menadžment i produkciju pozorišta, radija i kulture. Kao petodnevna digitalna radio-stanica, FLUX pruža mladima slobodan medijski prostor za kreativno izražavanje i otvara dijalog o temama koje su važne čitavoj društvenoj zajednici, ali su naprotiv, vrlo često zanemarivane.
Ove godine, FLUX radio sa sloganom FLUX RADIO, RADI, RADIĆE! emituje se 18-22. novembra na www.fluxradio.rs sa svojom programskom šemom od 09:00h do 00:00h. Svečano otvaranje u pratnji žurke za početak programa FLUX radija održava se 16. novembra u 20:00h na Fakultetu dramskih umetnosti, a predstavlja savršen spoj budućnosti i prošlosti kroz imerzivno iskustvo muzičkog, vremenskog i svetlosnog putovanja, uključujući dve DJ scene – disko i tehno, koje spaja jedan vremenski tunel. Kao i samo otvaranje, program FLUX radija prilagođen je slušaocima nezavisno od starosne dobi, budući da poseduje različite programske segmente koji pokrivaju širok spektar tema. Detalje o programu možete videti u programskoj šemi, ali ono što FLUX radio čini dodatno primamljivim i malđoj i starijoj populaciji jeste upravo tema kojom su studenti vođeni u koncipiranju FLUX radija, a to je retrofuturizam.
Retrofuturizam predstavlja pojam i pravac koji spaja vizije o budućnosti ljudi iz prošlosti. Samim tim, retrofuturizam vezuje se za uticaj prosloš ti na kreiranje budućnos ti, št o je tema koju ovogodisnjě izdanje FLUX radija aktuelizuje u skladu sa današnjim vremenom, postavljajući još jedno direktno pitanje društvu:
Ko je više uticao na stvaranje budućnosti – oni pre ili tokom nje?
Stoga, iako su tendencije isčekivanja buducnoś ti oduvek bile neosporivi deo ljudske prirode, FLUX ne želi da se ta navika latentno prenese i u našu budućnost. I naposletku, FLUX ne želi da dočeka pitanje svojih naslednika – da li je nešto moglo da bude drugačije, jer se postarao da ovoj sadašnjosti maksimalno doprinese kako bi budućnost, zapravo, bila drugačija.
Stoga, studenti ispred radija FLUX pozivaju sve čitaoce da im se priključe u stvaranju zajedničke budućnosti i tako se priključe i na otvaranju 16. novembra na Fakultetu dramskih umetnosti, a nakon toga i ostanu u pratnji programa jer FLUX je RADIO, RADI i RADIĆE!
Izvor: Oblakodermagazin.rs